بازاریابی هوشمندانه

تعریف بازاریابی از نظر شما چیست؟  شما چطور بازاریابی می‌کنید؟  تلاش‌هایی که در راستای بازاریابی می‌کنید از چه عناصری تشکیل شده‌اند و کدام فعالیت‌ها بیشترین سود را برای صرف زمان و هزینه‌هایتان به‌دست داده‌اند؟ آنها را با ما در میان بگذارید.
یادتان باشد بازاریابی لزوما هزینه‌ی هنگفتی روی دست‌تان نخواهد گذاشت. شما به‌عنوان صاحب یک کسب‌و‌کار کوچک ممکن است بودجه‌های چندمیلیون دلاری ابرشرکت‌‌ها را نداشته باشید اما می‌توانید در بازاریابی خلاقیت داشته باشید و به قول معروف نان از عمل خویش خورید.

در بازاریابی آنچه که حائز اهمیت است، اطمینان از این موضوع است که مشتری در مرکز همه تصمیم گیری های کلان کسب و کارهای بزرگ و کوچک قرار دارد ونیاز ها و خواسته هایش، درک و برآورده می شود.
هر شخصی که به نوعی با کسب و کار در تعامل است، باید بداند بازاریابی چیست و چگونه می تواند از مفاهیم و استراتژی های بازاریابی به منظور پیشبرد اهداف کسب وکارش استفاده نماید.

بازاریابی یکی از بخش های اصلی کسب و کار است که تمرکزش بر افزایش و نگهداشت مشتریان فعلی و دستیابی بیشتر به مشتریان بالقوه و تبدیل آنها به مشتریان بالفعل است.

بازاریابی (Marketing) چهار بخش را در بر می گیرد:

• شناخت مشتریان و محیط خارجی کسب وکار به جزیی­ترین شکل ممکن
• شناسایی فرصتها و توسعه استراتژی برای سرمایه­ گذاری روی آنها
• استفاده از ابزارهای مارکتینگ برای تحقق اهداف اصلی کسب و کار
• سنجش نتایج فعالیت ها و تدوین فرایند بهبود مستمر به منظور توسعه کسب و کار

آیا شما هم یک بازاریاب هوشمند هستید؟

در بازار های به شدت رقابتی امروز، مدیران بازاریابی در جستجوی روش های جدیدی برای آگاه ساختن مردم از محصولات و خدمات خود و همچنین بهبود برند خود هستند. با ورود استارتاپ ها و کسب و کارهای نوپا به بازارهای رقابتی و رشد و توسعه آنها، شرایط رقابت بسیار سخت تر از گذشته شده است. با توجه به شرایط رقابتی و وضعیت بد اقتصادی امروز، کسب و کارها نیازمند روش هایی جدیدتر هستند تا بتوانند مشتریان بالقوه را جذب و اعتماد و وفاداری مشتریان فعلی خود را حفظ کنند.

بازاریابی هوشمندانه به شما کمک می کند مشتریان فعلی خود را حفظ کنید و مشتریان جدید را جذب کنید.

در بازاریابی آنچه که حائز اهمیت است، اطمینان از این موضوع است که مشتری در مرکز همه تصمیم گیری های خرد و کلان کسب و کارهای بزرگ و کوچک قرار دارد ونیاز ها و خواسته هایش، درک و برآورده می شود.
هر شخصی که به نوعی با کسب و کار در تعامل است، باید بداند بازاریابی چیست و چگونه می تواند از مفاهیم و استراتژی های بازاریابی به منظور پیشبرد اهداف کسب وکارش استفاده نماید.

بازاریابی هوشمندانه

یادتان باشد بازاریابی لزوما هزینه‌ی هنگفتی روی دست‌تان نخواهد گذاشت. شما به‌عنوان صاحب یک کسب‌و‌کار کوچک ممکن است بودجه‌های میلیاردی شرکت های بزرگ را نداشته باشید اما می‌توانید در بازاریابی خلاقیت داشته باشید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا